Czym jest baza pod makijaż?

W kosmetyczce nowoczesnej, zadbanej kobiety znajdziemy mnóstwo preparatów, których istnienia nawet byśmy nie podejrzewali. Czym one są, do czego służą i czy można zrezygnować z ich stosowania? Przyjrzyjmy się bliżej bazie pod majikaż.

Co to jest baza pod makijaż?

Baza pod makijaż to taki kosmetyk, który, jak sugeruje już sama jego nazwa, stanowi podkład dla fluidu oraz pudru. Czyli jego nałożenie jest pierwszą czynnością jaką wykonujemy robiąc makijaż.

W jakim celu się ją stosuje?

Jedną z funkcji bazy pod makijaż jest ułatwienie aplikacji pozostałych kosmetyków na twarzy. Nie mniej ważna jest także pełniona przez niego rola utrwalacza makijażu, dzięki bazie pozostałe kosmetyki dłużej utrzymują się na skórze. Baza pod makijaż wyrównuje kolor skóry oraz wygładza ją.

Kiedy stosowanie bazy jest konieczne?

baza pod makijaż marki ArtDecoBazy pod makijaż możemy używać na co dzień, ale jej stosowanie jest szczególnie uzasadnione, gdy chcemy aby nasz makijaż przetrwał długie godziny bez konieczności poprawiania. Czyli:

– w pracy,

– na wieczornym spotkaniu, seansie w kinie,

– kiedy chcemy przetańczyć całą noc.

W każdej z tych sytuacji baza doskonale utrwali nasz makijaż, a my nie musimy się martwić o jego wygląd.

Z powyższych informacji wynika, że posiadanie podkładu pod makijaż to niezbędny kosmetyk w torebce każdej aktywnej kobiety.