Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Nie ma nic gorszego dla samopoczucia kobiety, niż lakier odpryskujący z paznokci już po jednym dniu od nałożenia. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wykonanie manicure hybrydowego. Jak więc malować paznokcie, aby przedłużyć trwałość efektu?

Przygotuj paznokcie

zadbane paznokcieOdpowiednio przygotowane paznokcie to podstawa. Przed nałożeniem lakieru należy więc najpierw delikatnie wypolerować płytkę paznokcia – na gładkiej powierzchni lakier do paznokci będzie się dłużej trzymał. Do tego celu używamy delikatnej, drobnej polerki. Następnie należy paznokcie odtłuścić przy użyciu zmywacza.

Po tych czynnościach nakładamy na paznokcie tzw. bazę, która nie tylko utrwali efekt, ale przede wszystkim zapobiegnie przebarwieniom paznokci oraz odżywi je i nawilży.

Lakier

Aby zapewnić sobie jak najlepszy efekt, wybierajmy dobrej jakości lakiery do paznokci.

Powoli i dokładnie pokrywamy lakierem całą powierzchnię paznokcia. Należy nałożyć dwie cienkie warstwy, drugą dopiero po całkowitym wyschnięciu pierwszej.

Dla dopełnienia efektu…

Po tym, jak lakier do paznokci wyschnie, dobrze jest nałożyć utwardzacz. Dzięki niemu lakier będzie mniej odpryskiwał.

Na zakonczenie warto dodać, że czynności takie jak zmywanie naczyń czy podłóg najlepiej jest wykonywać w gumowych rękawicach, które zabezpieczą lakier przed działaniem wody i detergentów.